Anasayfa » Kurs » Pratik Arapça
Pratik Arapça

Pratik Arapça

Lisan Eğitim Arapça dil becerisi kazandıracak Arapça konuşma dialogları yer almaktadır. Çeşitli yaşantılarda oluşacak Arapça konuşmalar seçilmiş olarak, konu başlıkları altında verilmektedir.

Bu Arapça konuşma kılavuzları hem çeşitli yaşantılarda oluşacak kalıp cümleleri öğrettiği gibi, aynı zamanda Arapça günlük konuşma alışkanlığınızı geliştirir.

Pratik Arapça kursu
Pratik Arapça

Arapça konuşma kalıpları Arapça konuşmalar sırasında kullanılma eğilimi fazla olan konuşma kalıpları hafızanızda yer ederse, sırası geldiği zaman Türkçe düşünüp Arapça çevirmektense, direk olarak bildiğiniz Arapça konuşma kalıbını kullanırsınız. Böylece Arapça konuşma beceriniz artar.

Herhangi bir dili öğrenmek için sadece o dilin gramerini bilmek yeterli değildir. Günlük dilde en sık kullanılan kalıplaşmış sözlerin, deyimlerin, ifadelerin ezberlenmesinde fayda var. Özellikle Arapça öğrenmeye yeni başlayanlar için bu yöntemi tavsiye ediyoruz. Unutmayın, bir dili öğrenmek sadece o dilin gramerini bilmek değildir; pratiğini kavramak ve o dilde yer alan günlük konuşma kalıplarını bilmektir.

Pratik Arapça için gerekli olduğunu düşündüğümüz günlük dilde ihtiyaç halinde sık sık kullanılan kalıplaşmış ifadeleri farklı kategorilere ayırarak sizlerin istifadesine sunuyoruz.

Yazar Hakkında: admin
Benzer Yazılar
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | interaktifplus