Anasayfa » Kurs » Mesleki Arapça Eğitimi
Mesleki Arapça Eğitimi

Mesleki Arapça Eğitimi

Bu kurslarımız, kursiyerlerimize meslek edindirmeyi amaçlamaktadır. Arapça’yı, kendi alanlarında çok rahat ve akıcı bir şekilde kullanmaları birinci hedeftir. Bu kurslar, iş adamlarına, turizmcilere, sekreterlere ve teknik personele yönelik düzenlenmektedir.

Mesleki Arapça,kazandırmayı amaçlayan eğitimdir.

Bu eğitimde resmi yazışmalar, e-posta, rapor düzenleme, toplantılara etkin katılımda bulunma, telefon görüşmeleri, iş sözleşmeleri gibi konularda beceriler geliştirilmektedir.

Mezunlar kütüphanelerde, müzelerde, Diyanet İşleri Bakanlığında çalışabilecekleri gibi orta dereceli okullarda (imam hatip liseleri) öğretmenlik yapabilirler. Arap dili ve edebiyatı programında Arapça dil bilgisi, çeşitli klasik ve modern Arapça metinlerin Türkçe’ ye çevirileri, Arapça konuşma ve kompozisyon denemeleri ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim yapılmaktadır.

Mesleğinizle ilgili bütün konularda Arapça yardım ve destek.

Arap Dili ve Edebiyatı programında Arapça dilbilgisi, çeşitli klasik ve modern metinlerin Türkçe’ ye çevirileri, Arapça konuşma ve kompozisyon denemeleri yapılmakta ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim verilmektedir.iş hayatında kullanılacak terim, kavram ve temel iletişim becerileri.

-İmam-Hatip Lisesi Dersleri
-Arap Dili Dersleri
-KPDS Sınavlarına Hazırlık
-Çeviri ve Tercümanlık
-AÖF İlahiyat Önlisans Arapça Dersleri
-Çocuklar için Arapça Eğitim

Arapça, aşağıdaki ülkelerde konuşulur ve kullanılır:

Cezayir, Bahreğn, Çad, Komor Adaları (Federal İslam Cumhuriyeti), Cibuti, Mısır, Etiyopya, Gazze şeridi, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Amman, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Baty şeria, Baty Sahra, Yemen Arap Cumhuriyeti, Eritre,Tanzanya.

Yazar Hakkında: admin
Benzer Yazılar
İlginizi Çekebilir
  • Mesleki Arapça

    Mesleki Arapça

Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | interaktifplus